• Друга половина квітня 2016 року ― сприятливий період для спостережень Меркурія на зоряному небі.

    До кінця квітня Меркурій видно раннім вечором у західній ділянці неба. Планету можна спостерігати неозброєним оком відносно низько (трохи більше 10 кутових градусів) над обрієм упродовж однієї години в середині місяця. Наприкінці місяця її буде видно упродовж десяти хвилин майже на видноколі (кілька кутових градусів над горизонтом). Ці умови спостережень Меркурія ілюструють світлини подані нижче.

    На світлині показано положення Меркурія на зоряному небі 18 квітня 2016 року о 20 год. 30 хв. київського літнього часу на широті Києва. Графіка ВЦ «Наше небо» (з допомогою електронного планетарію «Stellarium»).
    На світлині показано положення Меркурія на зоряному небі 29 квітня 2016 року о 21 год. київського літнього часу на широті Києва. Графіка ВЦ «Наше небо» (з допомогою електронного планетарію «Stellarium»).

    З усіх п’яти планет, які ми можемо бачити неозброєним оком на небі Землі, Меркурій спостерігати найважче. Це пов’язано з тим, що він ніколи не перебуває на небесній сфері далеко від Сонця ― або взагалі «ховається» в його яскравих променях, або сяє упродовж короткого часу не високо над горизонтом.

    Найкращим періодом для спостережень Меркурія є той час, коли кутова відстань між планетою і Сонцем (її називають елонгацією) на небесній сфері максимальна. Найбільша східна елонгація (майже 20 кутових градусів) Меркурія припадає на 18 квітня. Цим і пояснюється сприятливий період для його спостережень.

    Отже, маєте охоту побачити «наживо» Меркурій — оберіть місце для спостережень з відкритою західною частиною горизонту й розшукайте цю невловиму для багатьох планету.

    Вдалих спостережень!

    Автор: Іван Крячко,

    Post Tagged with