• Дорогий і вельмишановний Богдане Івановичу!

  Співробітники Астрономічної обсерваторії, Ваші колеги та друзі щиро вітають Вас з 70-річним ювілеєм, з днем народження, який символізує єдність Західної та Східної частин України.

  Двадцять років тому Ви увійшли у ворота Астрономічної обсерваторії як знаний вчений, з міжнародним авторитетом, повний наукових задумів. Багато з цього втілено в життя. 

  Ваші роботи добре відомі світовій астрономічній  спільноті, а в Україні Ви є провідним вченим з досліджень  космічних променів, ударних хвиль та джерел жорсткого рентгенівського та гама-випромінювання. Впродовж багатьох років Вас пов’язують тісні наукові узи з науковцями багатьох країн.

  Ви зробили значний внесок в розробку теорії космічних струн у співавторстві з такими всесвітньо відомими вченими як В. Березінський, А. Віленкін, Р. Шилд, запропонували новий механізм генерування гамма-спалахів та прискорення космічних променів надвисоких енергій петлями надпровідних космічних струн, розвинули багатовимірні методи гідродинаміки для моделювання нестаціонарних високотемпературних процесів та динаміки ударних хвиль у космічній плазмі, обґрунтували із співавторами протонну модель космічних променів надвисоких енергій.

   Під Вашим керівництвом захищено 6 кандидатських та одна докторська дисертація. Багато років на громадських засадах Ви читаєте спецкурси для студентів кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету університету.

  Ви – один з ініціаторів створення віртуальної рентгенівської та гамма-обсерваторії на фізичному факультеті та Астрономічній обсерваторії. Значну увагу приділяєте співпраці з міжнародним консорціумом Cherenkov Telescope Array, завдяки чому наша країна і наш університет фігурують у списку  учасників консорціуму.

  У наказі ректора, з нагоди Вашого ювілею, відзначено Ваші особливо видатні заслуги перед Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

  Ви, Богдане Івановичу, – щасливий батько, маєте двох прекрасних синів і донечку, що вже опановують основи різних наук а Роман гідно продовжує Вашу справу. Ми бажаємо Вам і Вашій сім’ї щастя та здоров’я.

  Бажаємо Вам щастя, міцного здоров’я, наукового довголіття, здійснення всіх Ваших планів. Многая літа Вам і Вашим близьким, дорогий Богдане Івановичу!

  Ваші колеги по Астрономічній обсерваторії та відділу астрофізики.