Інструменти СТА

Існуючі системи черенковских телескопів використовують не більше чотирьох телескопів, забезпечуючи краще стереозображення каскадів частинок на дуже обмеженій площі, при цьому більшість каскадів спостерігаються тільки двома або трьома телескопами. Масив багатьох десятків телескопів дозволить виявляти гамма-випромінювання з великої площі поверхні, різко збільшуючи кількість зареєстрованих гамма-променів, в той же час забезпечуючи значно більшу кількість переглядів кожного каскаду. Це покращить кутове розділення та врахування космічних променів фонових подій.

Можливим є сценарій, коли в південній півкулі масив СТА буде складатися з трьох типів телескопів з різними розмірами дзеркал, щоб покрити весь спектр енергії. Масив в північній півкулі буде складатися з двох видів великих телескопів.
    Прилади низької енергії (від 20 до 200 ГеВ) будуть складатися з чотирьох 23-метрових телескопів з помірним полем зору близько 4,5 градусів.
    Середній діапазон енергії (від близько 100 ГеВ до 10 ТеВ)  буде покритий за рахунок 40 12-метрових телескопів з помірним полем зору близько 7 градусів.
Інструменти високої енергії, які працюють в діапазоні від декількох ТеВ до 300 ТеВ, будуть складатися з приблизно 70 невеликих (діаметром 4 метри) телескопів з помірним полем зору починаючи від 9,1 до 9,6 градусів.

Враження художника про масиві Черенкова телескопа. джерело: G. Perez, SMM, IAC